فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش کلاسیک با فرش طرح فانتزی

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی

فرش ها زینت بخش خانه ما هستند. فرش هایی که بی حد و اندازه زیبا بوده و به صورت باور نکردنی در حال گسترش و همه گیری بازار هستند. فرش ها طی چند سال بازار کف پوش را در دست گرفته و در حال حاضر در سراسر دنیا از فرش های ماشینی کاشان تحت عنوان بهترین نوع کف پوش ها یاد می شود.
در این مقاله با مقدمه کوتاه به سراغ بیان تفاوت فرش های کلاسیک با فرش های فانتزی رفته و پس از شناخت فرش های کلاسیک و فانتزی به پاره ای از توضیحات پیرامون مباحث مختلف خواهیم پرداخت. فرش ها بر اساس طرح و نگاره در دسته های مختلف شامل طرح های کلاسیک، فانتزی و سنتی جای می گیرند، هرچند طرح های کلاسیک و سنتی مشابه یکدیگر هستند اما تفاوت های واضحی بین فرش های کلاسیک و فانتزی وجود دارد و همین موجب شده تا این بافته ها کاربرد های مختلفی به خود بگیرند. در ادامه با ما همراه شوید تا این تفاتوت ها را بهتر بشناسیم.

معرفی فرش کلاسیک
فرش های کلاسیک، فرش هایی هستند با نگاره هایی که از سبک کلاسیک الگو گرفته اند. هنگام انتخاب طرح و نگاره باید سبک دکوراسیون خانه مورد توجه قرار گیرد. دکوراسیون خانه شما به جهت تأثیر گذاری بر ذهن و روان اعضا خانواده مهم است. اگر دکوراسیون منزل شما حال و هوای کلاسیک و حتی سنتی دارد می توانید از طرح های کلاسیک کمک بگیرید. فرش های کلاسیک در داشتن طرح و نقشه های اصیل نامی هستند. در مجموع علاوه بر طرح و نگاره کیفیت و تناسب فرش را هم باید مد نظر قرار داد و سپس دست به انتخاب زد.
تنوع شانه و تراکم استفاده از نگاره ها و طرح ها را چندین برابر کرده و قرار گرفتن نگاره های کلاسیک در کنار ظرافت و دقت آرامش را به خانه هدیه می دهد.

معرفی فرش فانتزی
فرش های فانتزی بسیار متفاوت تر از فرش های کلاسیک و سنتی هستند. فرش هایی که قرینگی نداشته و طرح هایی خاص در خود جای داده اند. طرح هایی شبیه به اشکال هندسی، گل های بزرگ و نگاره هایی خارج از هنجار هایی که تاکنون دیده ایم. فرش های فانتزی باب سلیقه جوانان و نواجوانان است. فرش های اتاق کودکان همگی از بین طرح های فانتزی انتخاب می شوند. فرش های فانتزی هم همانند فرش های سنتی و کلاسیک در شانه و تراکم های مختلف بافته می شود اما بنا بر نوع خاص و جالب توجه طرح ها لزومی به داشتن شانه و تراکم بالا در بافته های فانتزی احساس نمی شود.

فرش های کلاسیک
اگر بخواهیم به صورت کلی بررسی کنیم، می توان چنین گفت که فرش ‌های کلاسیک تفاوت های ظاهری زیادی از جمله رنگ، طرح و نقشه، شانه و تراکم و ابعاد با یکدیگر و البته با سایر فرش ها دارند، همین عوامل به تنهایی می تواند بازاری بزرگ ایجاد کند و همچنین می تواند دایره انتخاب خریداران را متناسب با سلیقه، توان خرید و ... حجیم کند. در حال حاضر فرش هایی که در تعداد گره 1500 تولید می شوند زیباترین فرش ها هستند که بسته به سبک دکوراسیون و معماری خانه انتخاب می شوند. جذابیت فرش های کلاسیک در شانه و تراکم بالا هنگامی دیده می شود که نگاره ها با ریزه کاری های فراوان باشند.
انواع مختلف فرش طرح ‌های خشتی، بته جقه، شاه عباسی، افشان و… از نمونه های زیبای طرح های کلاسیک هستند.

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی
اگر بخواهیم از بین فرش های فانتزی و کلاسیک نوع خاصی را انتخاب کنیم، عوامل متعددی مد نظر خواهد بود. فرش‌ های فانتزی بدان علت که فرش‌ های مدرنی به حساب می آیند جایگاه خاصی در بین خانه ‌های امروزی دارند. فرش هایی که به علت هنجاری شکنی در طرح و تفاوت های فاحش با انواع قبلی توجه جوانان را به خود جلب کرده اند، جذاب هستند. فرش های فانتزی به طرز غیر قابل باوری در کم ترین زمان ممکن محبوب شدند. ظاهر ساده و خاص فرش های فانتزی آن را برای فضاهای خاص مناسب کرده است. اگر سبک خانه شما خاص است و اگر دکوراسیون شما با سبک های سنتی متفاوت است، بهترین گزینه فرش های فانتزی هستند.
طرح های کلاسیک، همان طرح های اصیل و نگاره های ایرانی است که بیشتر شلوغ و با نقشه توپر است بر خلاف طرح های فانتزی و مدرن که ساده تر و فانتزی می باشد.
فرش های کلاسیک برای کدام فضا مناسب هستند؟
فرش های کلاسیک بنابر کاربرد فضای خانه در شانه و تراکم های مختلف انتخاب می شوند. فرش هایی که گویی در شانه و تراکم بالا تفاوت ظاهری با نوع دستبافت نداشته و از همین رو عنوان فرش های دستبافت نما یا شبه دستبافت را به خود اختصاص داده اند.
می توانید برای سبک دکوراسیون های سنتی هم از بافته های کلاسیک استفاده کنید. معمولا مبلمان های سلطنتی، دکوراسیون های فاخر ، گلدان های لوکس گران قیمت و ... در کنار فرش های کلاسیک با شانه و تراکم بالا جذابیت دیگری به خود می گیرند .
خرید فرش های ماشینی
برای خرید فرش های ماشینی روش اینترنتی و فروشگاه های مجازی بهترین هستند. فروشگاه هایی که به علت عرضه مستقیم و بدون واسطه قیمت مطلوب و کیفیت بالا را تضمین می کنند. بد نیست سری به فروشگاه های اینترنتی زده و به لحاظ مزیت های مختلف از برتر بودن روش خرید اینترنتی فرش نسبت به خرید فیزیکی اطمینان حاصل نماییم.
فروشگاه اینترنتی لیرو که تحت نظر شرکت فرش لیرو اداره می شود فروش انواع فرش های طرح کلاسیک در شانه 700، 1000، 1200 و 1500 و انواع فرش های فانتزی اعم از گلیم فرش، گبه، طرح های مدرن را ارائه می دهد. تمامی این محصولات به قیمت عمده و تولیدی ارائه داده می شود و شما می توانید این محصولات را با کیفیت عالی به صورت مستقیم از کارخانه فرش لیرو کاشان خریداری کنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خصوصیات فرش های درجه یک چیست؟
•  فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته
•  انواع فرش ماشینی با تراکم بالا
•  خرید فرش ماشینی ارزان قیمت
•  تفاوت گلیم فرش ماشینی با گبه چیست؟
•  فرش وینتیج کاشان

فرش لیرو کاشان فعالیت خود را در سال 1390 به صورت اینترنتی با هدف حذف واسطه های فروش فرش ماشینی کاشان و فروش مستقیم فرش از کارخانه با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب با ضمانتنامه و گارانتی معتبر فرشها و ارسال رایگان فرش به سراسر کشور آغاز کرده و همواره سعی نموده مجموعه ای از معتبرترین و قوی ترین فروشگاه های اینترنتی فرش ماشینی را در پایتخت فرش جهان یعنی شهر کاشان راه اندازی نماید.
فرش لیرو کاشان سعی خواهد نمود تا متنوع ترین فرش های ماشینی کاشان را در طرح ها و رنگ های متنوع در تمامی شاخه ها به صورت مستقیم از شهر کاشان و از کارخانه به مشتریان عزیز خود عرضه نماید.
منتظر فروشگاه های جدید فرش کاشان در صنعت نساجی و فرش باشید.
انواع فرش های ماشینی 1500 شانه، فرش 1200 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 700 شانه، فرش های وینتیج، تابلو فرش های ماشینی، قالی های دستباف اصل کاشان در این فروشگاه به قیمت عمده و تولیدی به صورت اینترنتی و حضوری به فروش می رسد. در خرید اینترنتی فرش کاشان از فروشگاه اینترنتی فرش لیرو، فرش سفارشی با ضمانت نامه و گارانتی و به صورت رایگان ارسال می شود. .

خرید فرش ماشینی
فرش ماشینی کاشان
سفارش اینترنتی فرش
فرش کاشان